Informacja prasowa

JLL przeprowadzi CMS przez proces certyfikacji WELL

Kancelaria CMS powierzyła JLL kompleksową obsługę procesu relokacji. Od wyboru siedziby przez stworzenie strategii miejsca pracy po realizację i certyfikację.

08 lutego 2022

Ewa Tęczak

Marketing & Communications Manager
+48 664 088 220

Już wkrótce kancelaria CMS zmieni lokalizację swojego warszawskiego biura na jedne z najwyższych pięter Varso Tower. Nowa przestrzeń – jako pierwsze biuro kancelarii prawnej w Polsce – zostanie poddana certyfikacji w systemie WELL Building Standard. Nadzór nad tym procesem pełnią eksperci JLL.

Najwyższa jakość środowiska pracy

Przyszłe warszawskie biuro CMS zajmie przestrzeń 7 000 mkw. na pięciu piętrach najwyższego biurowca Unii Europejskiej – Varso Tower. Jest to jedna z niewielu powierzchni biurowych w Polsce, dla której zostały podjęte działania związane z uzyskaniem certyfikatu WELL. Poddany ocenie w tym systemie zostanie także sam budynek Varso Tower będący inwestycją HB Reavis.

Nowa siedziba kancelarii CMS zostanie przetestowana pod kątem zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia osobom w niej przebywającym. Certyfikacja w systemie WELL ocenia jakość środowiska pracy danej powierzchni biurowej. Potwierdza, że warunki w biurze są optymalne, a dzięki przyjaznym i właściwie zaprojektowanym przestrzeniom pracownicy mogą czuć się w nim komfortowo. Standard WELL v2 weryfikuje między innymi parametry jakości wody, akustyki, światła oraz powietrza, a także działania wspierające zdrowy styl życia.

„Przeprowadzkę do biura w Varso Tower planujemy na przełomie 2022 i 2023 roku. Naszą ambicją jest, by nowa przestrzeń odzwierciedlała kulturę organizacyjną CMS, wspierała rozwój ponad 300-osobowego zespołu oraz realizowała nasze cele dotyczące poczucia przynależności i aktywnego uczestnictwa w życiu kancelarii. Dlatego na etapie aranżacji i organizacji nowej powierzchni intensywnie współpracujemy z naszymi pracownikami, uwzględniając ich styl pracy i oczekiwania. CMS jest jedną z nielicznych kancelarii prawnych na świecie i pierwszą w Polsce, ubiegającą się o certyfikację swojej siedziby w systemie WELL. Co więcej, nowa przestrzeń naszej kancelarii zostanie poddana także ocenie w standardzie BREEAM weryfikującym powierzchnię biurową pod kątem proekologicznych rozwiązań”, mówi Beata Kępowicz, Chief Financial and Operations Officer w kancelarii CMS. 

Inwestycja w innowacje, funkcjonalność oraz przestrzeń dla kratywności

Decyzja o wystąpieniu o certyfikat jest dla kancelarii CMS elementem realizacji strategii „cultureplace”, której celem jest kreowanie przestrzeni wspierającej rozwój relacji w zespole oraz z klientami. Inwestycja w innowacje, funkcjonalność oraz przestrzeń współtworzącą kulturę organizacji to ważny element tożsamości CMS.

Ochrona i upowszechnianie fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostanu pracowników oraz interesariuszy to także istotny czynnik ESG. Certyfikacja w systemie WELL Building Standard może być właściwym kierunkiem dla organizacji chcących działać zgodnie z najnowszymi standardami w tym zakresie.

„Ukierunkowanie na dbałość o zdrowie i dobrostan ludzi w organizacji jest nie tylko elementem wdrażanych coraz powszechniej przez firmy założeń strategii ESG. Jest przede wszystkim świadectwem najwyższej dojrzałości firmy. JLL podziela te wartości z CMS i aktywnie wspiera ich realizację. Certyfikacja WELL jest doskonałym miernikiem spełnienia najlepszych dostępnych standardów w tym zakresie. Cały projekt realizowany we współpracy z CMS jest przykładem holistycznego podejścia do obsługi naszych klientów oraz tego, w jakim kierunku jako JLL chcemy rozwijać nasze usługi. JLL doradzał CMS przy wyborze siedziby, negocjacji umowy najmu, a teraz świadczy szeroki zakres usług obejmujących Workplace Advisory & Change Management, Project Management i zarządzanie certyfikacją BREEAM”, komentuje Artur Pakuła, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami i Doradztwa Technicznego w JLL.

„To wszystko, oraz powierzenie JLL zarządzaniem procesem na wczesnym etapie przekłada się na wyjątkowo sprawną współpracę i możliwość czuwania od początku projektu nad implementacją wymagań certyfikacji we wszystkich działaniach związanych z przygotowaniem nowego biura i z pewnością przełoży się na zapewnienie wysokiego wyniku końcowego certyfikacji.” dodaje Wojciech Tworek, WELL AP w JLL.


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec września 2021r. ponad 95 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.