JLL skomercjalizuje Prochownię Łomianki

Firma doradcza JLL została wybrana wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację Prochowni Łomianki, najnowszego projektu handlowego Ghelamco.

19 listopada 2018

Prochownia Łomianki będzie nowoczesnym parkiem handlowym, który łącznie zaoferuje 5 500 mkw. powierzchni najmu, z czego 2 200 mkw. zajmie operator spożywczy, a pozostałe 3 300 mkw. zostanie przeznaczone na mniejsze sklepy i punkty usługowe. Na terenie parku znajdzie się również ok. 150 miejsc parkingowych. Zakończenie inwestycji jest planowane na I półrocze 2020.

„Rozwój sektora handlowego w Polsce oznacza, że coraz więcej projektów tego typu jest realizowanych poza głównymi miastami. Potencjał mniejszych miejscowości stale rośnie, zarówno pod kątem siły nabywczej oraz potrzeb zakupowych mieszkańców. Stąd nasza decyzja o realizacji inwestycji w Łomiankach", komentuje Marcin Sabala, Senior Aquisition&Leasing Manager, Ghelamco Poland.

„Łomianki to jeden z bardziej obiecujących rynków w obrębie aglomeracji warszawskiej, między innymi ze względu na przyrost liczby mieszkańców oraz inwestycji mieszkaniowych, co naturalnie rodzi potrzebę uzupełnienia oferty handlowej miasta. Cieszymy się, że Ghelamco powierzyło nam komercjalizację Prochowni Łomianki. To kolejny krok na drodze naszej wieloletniej i bardzo udanej współpracy", komentuje Mariusz Czerwiak, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

Aktualnie JLL jest odpowiedzialny za finalizację ostatniego etapu komercjalizacji kompeksu Warsaw Hub, a w ostatnich tygodniach między innymi doradzał Ghelamco przy sprzedaży budynku C wchodzącego w skład kompleksu Warsaw Spire.