JLL wyłącznym agentem wrocławskiego Infinity

Firma doradcza JLL została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację ponad 22 000 mkw. powierzchni w Infinity – obiektu biurowego we Wrocławiu.

18 kwietnia 2018

 Za realizację inwestycji będą odpowiedzialne Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners.

Infinity, które powstanie u zbiegu ulic Nabycińskiej, Legnickiej i Sokolniczej, będzie nowoczesnym budynkiem klasy A z ponad 19 800 mkw. powierzchni biurowej, ok. 2 500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, podziemnym garażem z 314 miejscami parkingowymi, a także infrastrukturą dla rowerzystów. Prace na terenie inwestycji ruszą w maju tego roku. Oddanie biurowca do użytku planowane jest na III kw. 2020 r. 

„Infinity będzie nowoczesnym i komfortowym projektem biurowym odpowiadającym na potrzeby najbardziej wymagających najemców. Dużym atutem naszej inwestycji jest jej lokalizacja – w centrum miasta, zaledwie kilka minut spacerem od wrocławskiego rynku, z dostępem do licznych linii tramwajowych i autobusowych. Ponadto, Infinity będzie certyfikowane systemie BREEAM na poziomie Excellent, co będzie poświadczać realizację biurowca w oparciu o najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa”, tłumaczy Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy, Avestus Real Estate.

Wrocławski projekt biurowy będzie drugą, po krakowskim kompleksie Enterprise Park, wspólną inwestycją realizowaną przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Wybór Wrocławia potwierdza doskonałą kondycję tutejszego rynku biurowego.

„Z zasobami biurowymi sięgającymi blisko 906 000 mkw. Wrocław jest drugą największą lokalizacją biurową wśród miast regionalnych. Tak doskonały wynik jest przede wszystkim rezultatem wysokiej aktywności inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, którzy cenią Wrocław za bogaty rynek pracy i zaplecze akademickie, a także znakomity wizerunek miasta. Najemcy z tej branży poszukują nowoczesnych biurowców z ciekawą architekturą, doskonale zlokalizowanych i umożliwiających aranżację w oparciu o ich specyficzne potrzeby. Takie będzie wrocławskie Infinity”, komentuje Katarzyna Krokosińska, Dyrektor Biura JLL we Wrocławiu.