Informacja prasowa

JLL wynajmie jedną z największych inwestycji w Trójmieście

Międzynarodowa firma doradcza została wyłącznym agentem ds. komercjalizacji Airport City Gdańsk

23 września 2019

JLL, firma świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości w ponad 80 krajach, będzie odpowiedzialna za wynajem powierzchni komercyjnej w Airport City Gdańsk. Budowa kompleksu, którego powierzchnia użytkowa docelowo wyniesie około 120 000 mkw., rozpocznie się pod koniec tego roku.

Airport City Gdańsk to pionierski projekt w Polsce. Będzie to pierwszy kompleks w kraju zrealizowany bezpośrednio przy międzynarodowym porcie lotniczym.

"Nie boimy się nowych wyzwań i wierzymy w sukces tego projektu. Aby zminimalizować ryzyka związane z realizacją kompleksu, stawiamy na sprawdzone firmy o międzynarodowej renomie. JLL ma bardzo bogate doświadczenie w wynajmie powierzchni komercyjnych i jest jedną z największych firm świadczących tego typu usługi na świecie, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę", komentuje Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego w Gdańsku.

Airport City Gdańsk to w wieloletniej perspektywie kompleks 7 budynków o charakterze biurowym i usługowym, uzupełnionych gastronomią oraz hotelem. Nazwy biurowców nawiązują do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot i Golf. Jako pierwszy zrealizowany zostanie biurowiec Alpha, który zaoferuje 8 500 mkw. powierzchni najmu, w tym powierzchnię handlową na parterze. Będzie miał 6 kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne, które wraz z parkingiem naziemnym dostarczą najemcom ok. 200 miejsc parkingowych. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na III kwartał 2021 roku. Kompleks będzie zlokalizowany bezpośrednio przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy, z którego realizowanych jest ponad 80 połączeń do 21 krajów, w tym do 10 hubów lotniczych. Będzie miał on również szybkie połączenie drogowe z Obwodnicą Trójmiasta, autostradą A1, stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz przystankami autobusowymi.

"Airport City Gdańsk to ciekawa alternatywa dla kompleksów biurowych mieszczących się centrum miasta. Jest to idealnie rozwiązanie dla firm o ogólnopolskim lub międzynarodowym zasięgu, dla których bliskość portu lotniczego o bardzo rozwiniętej sieci połączeń jest dużym udogodnieniem. Warto dodać, że Airport City Gdańsk jest dobrze skomunikowany z resztą Trójmiasta, a współczynnik miejsc parkingowych w kompleksie jest dużo wyższy niż w innych lokalizacjach. Cieszę się, że JLL będzie miało okazję wynajmować ten niespotykany w tej części Europy projekt", dodaje Marcin Faleńczyk, Dyrektor biura JLL w Trójmieście.