Leroy Merlin z kolejnym magazynem w Polsce

W poszukiwaniu lokalizacji oraz przygotowaniu długoterminowej strategii najmu francuską sieć hipermarketów budowlanych reprezentowali eksperci JLL.

30 maja 2018

Leroy Merlin, francuska sieć hipermarketów budowlanych, wynajęła 3 400 mkw. powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym. W poszukiwaniu lokalizacji oraz przygotowaniu długoterminowej strategii najmu Leroy Merlin reprezentowali eksperci JLL.

„Znakomita lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego była decydującym czynnikiem dla Leroy Merlin przy wyborze powierzchni. Naszemu klientowi zależało bowiem, aby magazyn był położony niedaleko gdańskiej Oliwy, gdzie znajduje się sklep firmy. Obiekt w Pomorskim Centrum Logistycznym będzie pełnił rolę jego zaplecza", komentuje Mateusz Iłowiecki, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

„Pomorskie Centrum Logistyczne zapewni Leroy Merlin szybki i sprawny transport towarów do sklepu firmy położonego przy ul. Grunwaldzkiej. Dzięki swojemu korzystnemu położeniu blisko aglomeracji trójmiejskiej oraz dogodnym połączeniom z okolicznymi drogami szybkiego ruchu PCL może zapewnić efektywne wsparcie dla firm z sektora detalicznego, FMCG i e-commerce", informuje Jarosław Czechowicz, Dyrektor ds. Zarządzania Portfelem Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej w Goodman Polska.

Pomorskie Centrum Logistyczne stanowi zespół obiektów magazynowych w Gdańsku, należących do firmy Goodman. To multimodalne centrum logistyczne łączy Polskę z innymi krajami poprzez transport kolejowy, drogowy i morski. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu głębokowodnego DCT, największego terminalu kontenerowego w Polsce obsługującego m. in. regularne połączenia towarowe z głównymi portami Azji. Kompleks Pomorskiego Centrum Logistycznego jest zlokalizowany w odległości dziewięciu km od centrum Gdańska i 23 km od Międzynarodowego Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dojazd do magazynów zapewniają drogi ekspresowe S6 i S7 oraz autostrada A1.

To kolejny już przykład owocnej współpracy pomiędzy Leroy Merlin a JLL. W ostatnim czasie doradcy z ramienia JLL wspierali francuską sieć w wynajmie 123 600 mkw. w Piątku, okolicach Łodzi.