Marine Harvest Central Europe otworzyła biuro w Argonie
Marine Harvest światowy lider w hodowli i przetwórstwie łososia, oficjalnie otworzył biuro w kompleksie Alchemia w Gdańsku.
W budynku Argon, na powierzchni blisko 2 000 mkw. mieści się centrala europejskiego oddziału firmy i rozwijane jest centrum operacyjne. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji reprezentowała firma doradcza JLL.
Trójmiasto bliskie Skandynawii
Marine Harvest Central Europe jest oddziałem norweskiej grupy Marine Harvest z siedzibą w Bergen w Norwegii. Firma specjalizuje się w hodowli i przetwórstwie łososia atlantyckiego i jest w tej kategorii niekwestionowanym liderem na świecie. Swoim klientom oferuje także szeroki wachlarz produktów z ryb i owoców morza. Obecnie jej wyroby można kupić na 70 rynkach, co czyni ją jedną z największych firm na świecie w tej branży. Inwestycja w nowe biuro firmy w Gdańsku jest elementem konsolidacji funkcji, a także podniesienia standardów jakościowych.
„Ze względu na dynamiczny rozwój naszych struktur oraz nowe wyzwania dla biznesu potrzebowaliśmy nowej siedziby, która podkreśli rosnącą rolę polskiego zespołu w strukturach Marine Harvest. Jedna siedziba, w której lokujemy nasz główny biznes oraz centrum usług wsparcia będzie sprzyjać integracji zespołu oraz usprawniać procesy administracyjne i decyzyjne", informuje Emilia Schomburg, rzecznik prasowy Marine Harvest Central Europe.
Zespół Marine Harvest pracujący w Argonie liczy obecnie blisko 150 osób. Jego głównym zadaniem jest zarządzanie rynkami w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Włoszech i oczywiście w Polsce. Firma rozwija też w nowym biurze wewnętrzne centrum operacyjne, które świadczy usługi księgowe oraz IT na rzecz spółek grupy kapitałowej wchodzącej w skład Marine Harvest ASA. Łącznie zatrudnienie w nim znaleźć ma ponad 100 osób.
„Bardzo się cieszymy, że tak znana i wiodąca w swojej branży firma zdecydowała się otworzyć biuro w Gdańsku, w Alchemii. Jesteśmy przekonani, że lokalizacja i nowe otoczenie sprzyjać będą dalszemu rozwojowi, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku, a sam standard biura będzie wyznacznikiem jakości dla jeszcze wielu kolejnych projektów", mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.
Umowa z deweloperem obiektu, firmą Torus, podpisana została na okres 5 lat. W projekt aranżacji biura zaangażowany był dział projektowy firmy Torus. Głównym założeniem było stworzenie ciekawej, przytulnej, domowej i otwartej przestrzeni, która w eleganckim stylu nawiązuje do natury Skandynawii oraz wykorzystuje najnowsze technologie.
„Jednym z przykładów jest sala konferencyjna, której przeszklone ściany zmieniają swoją przezierność za pomocą przycisku w iPadzie. Układ biura jest podzielony na 4 strefy: recepcja, część wspólna z biurami, dużą salą konferencyjną po środku i biurkami hot desk, oraz dwie części open space. Pomiędzy poszczególnymi strefami znajdują się miejsca odpoczynku, oraz duża kuchnia, która przenosi nas do lasu, gdzie możemy np. pobujać się na huśtawkach", mówi Joanna Olejniczak-Suchecka, dyrektor działu projektowego w firmie Torus.
W procesie przygotowania długoterminowej strategii najmu, wyboru lokalizacji oraz negocjowaniu warunków umowy Marine Harvest reprezentowali eksperci z firmy doradczej JLL.
„Marine Harvest to kolejny inwestor z kraju nordyckiego, który rozwija się w Trójmieście. Lokalny rynek kusi międzynarodowy biznes przede wszystkim bogatą pulą talentów, a w przypadku kapitału skandynawskiego – również bliskością geograficzną, kulturową oraz doskonałą reputacją w oczach zagranicznych firm. Ważnym atutem jest też szeroka dostępność nowoczesnych budynków biurowych, czego przykładem jest kompleks biurowy Alchemia w Gdańsku", komentuje Marcin Faleńczyk, kierujący pracami trójmiejskiego biura JLL.