Monopolis ponownie zaprasza do teatru w plenerowej odsłonie

Virako, deweloper wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis, które agentem ds komercjalizacji i wynajmu powierzchni biurowej jest JLL, zaprasza na teatr plenerowy.

03 lipca 2018

Virako, deweloper prowadzący rewitalizację zabytkowych gmachów dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi, zaprasza na kolejną edycję Letniej Sceny Monopolis.. Zeszłoroczny cykl plenerowych spektakli w Parku Źródliska zgromadził na widowni łącznie ponad trzy tysiące osób. 

W tym roku na łodzian czekają trzy wyjątkowe przedstawienia. Wstęp na każde z nich jest bezpłatny. Organizacja Letniej Sceny Monopolis wpisuje się w filozofię działania Virako – tworzenia unikalnych, wielofunkcyjnych przestrzeni miejskich, otwartych dla łodzian.

„Nasze inwestycje kreują zarówno tkankę miejską, jak i społeczną, dlatego działalność kulturalna jest bardzo mocno wpisana w funkcjonowanie Virako – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako. - To człowiek jest odbiorcą naszej pracy, to on musi poczuć i zrozumieć nową przestrzeń. Monopolis jest w tym przypadku projektem bardzo szczególnym, z którym mieszkańcy czują się związani emocjonalnie ze względu na jego historię, a z drugiej strony - z którym wiążą duże nadzieje na przyszłość. Dlatego po raz kolejny zapraszamy wszystkich do celebrowania wakacyjnych miesięcy wraz z Letnią Scenę Monopolis".

W trakcie II edycji Letniej Sceny Monopolis łodzianie będą mogli obejrzeć trzy spektakle. Pierwszy - monodram Teatru Polskiego w znakomitym wykonaniu Andrzeja Seweryna, pt „Szekspir Forever!" –odbył się 26 czerwca i cieszył się wielkim zainteresowaniem. Drugim spektaklem będzie „Cudowna terapia" Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka (17 lipca).

Jak zaznacza Krzysztof Witkowski: „Virako to firma lokalna, ceniąca miasto, z którego się wywodzi. A nie sposób zaprzeczyć, że Łódź jest miejscem niezwykłym, w którym działa i funkcjonuje wielu wspaniałych artystów i uznanych twórców. Także w dziedzinie teatru. Dlatego, wychodząc również naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów, postanowiliśmy w tym roku zaprosić do współpracy łódzki teatr".

Cykl zamknie stołeczny Teatr Kamienica pod dyrekcją Emiliana Kamińskiego (koniec sierpnia).

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, bilety można odbierać w określonych przez Organizatora terminach na recepcji  biurowca Forum 76. Business Centre, przy Piłsudskiego 76, w Łodzi. Liczba wejściówek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Monopolis to jeden z największych projektów rewitalizacyjnych, które są obecnie prowadzone w Europie Środkowo-Wschodniej. Na terenie dawnych zakładów Monopolu Wódczanego powstanie przestrzeń łącząca biznes, kulturę, gastronomię i rekreację. Oprócz najwyższej klasy nowoczesnych biur i sali widowiskowej powstaną tam lokale gastronomiczne, basen, klub dla dzieci, galeria sztuki oraz muzeum. Agentem wyłącznym ds komercjalizacji Monopolis jest firma doradcza JLL.