Informacja prasowa

Monopolis wspiera kulinarnie

W ramach inicjatywy dewelopera Viraco, restauracje mieszczące się w Monopolis będą przygotowywały posiłki dla lekarzy ze szpitali znajdujących się w Łodzi.

13 maja 2020

Nietypową akcję, polegającą na wsparciu z jednej strony swoich gastronomicznych najemców, a z drugiej lekarzy z łódzkich szpitali, postanowił zainaugurować łódzki deweloper Virako. W ramach inicjatywy „Monopolis wspiera kulinarnie” restauracje mieszczące się w Monopolis będą przygotowywały posiłki dla lekarzy ze szpitali znajdujących się w Łodzi.

Akcja ruszyła w tym tygodniu, pierwszy transport posiłków odbył się w środę. Sto ramenów z Sendai Sushi i partia świeżo wypiekanego pieczywa oraz kanapek z Piekarni Łódź trafiło do Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, oraz Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie. Kolejna dostawa zaplanowana jest na 30 kwietnia. Tym razem do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego. W następnych tygodniach dołączą kolejne monopolisowe restauracje; Trattoria Italiana oraz Arteria.

Restauratorzy klika razy w tygodniu przygotowywać będą posiłki dla personelu medycznego, które trafią do wybranych placówek. Łącznie, do odwołania, przekazywanych będzie kilkaset dań tygodniowo. Oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Wszyscy zaangażowani w proces muszą bezwzględnie przestrzegać procedur, ustalonych dla każdego etapu: od przygotowania dań, poprzez transport, aż do przekazania posiłków. Warto wspomnieć, że bezpośredni kontakt ekipy z pracownikami szpitali jest zabroniony. Posiłki składowane będą w wyznaczonym miejscu, co ma zapewnić bezpieczeństwo dwóm stronom. Każda z zaangażowanych osób zostanie wyposażana w rękawiczki, maseczki i płyny do dezynfekcji rąk oraz stanowisk pracy. Wszelkie koszty związane z logistyką i samymi posiłkami pokrywa Monopolis. Co warto podkreślić, jest to pionierski pomysł dewelopera Virako na wsparcie swoich najemców, nie tylko w Łodzi, ale również w skali kraju.

Jak powiedział Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu:

Bacznie przyglądam się sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa. Jest to dla nas wszystkich nie tylko pora na weryfikację planów i założeń biznesowych, ale także test na człowieczeństwo. Postanowiłem wesprzeć dwie grupy, które w mojej opinii zostały bardzo dotknięte przez obecną rzeczywistość, chociaż każda z nich w różnym wymiarze. Skoro w jakimś stopniu możemy pomóc łódzkim szpitalom i jednocześnie najemcom Monopolis, czemu tego nie robić? To rozwiązanie, w którym każda ze stron coś zyskuje.

W akcję zaangażowali się Czarek Stacewicz z Zaznaj Łodzi oraz Michalina Grzesiak, autorka bloga „Krystyno nie denerwuj matki”, ambasadorzy Monopolis, działający w ramach akcji #RÓBMYDOBRO. Nie mogło również zabraknąć Kuby Michalskiego i Janka Jarmuża, prowadzących Monowizję.

Na tych działaniach Virako nie kończy. We współpracy z firmą Colormark do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego trafi także 300 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego.