Polska idealnym miejscem dla rozwoju Olympusa

Światowy gigant przenosi swoją centralę w Polsce do nowej siedziby, a dodatkowo otwiera centrum usług we Wrocławiu

11 września 2018

Olympus, wiodący globalny producent technologii dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych, zdecydował o przeniesieniu swojej polskiej centrali do parku biurowego Neopark, gdzie wynajął 1 475 mkw. powierzchni. Dodatkowo, we Wrocławiu powstaje centrum usług wspólnych, które będzie odpowiedzialne za obsługę procesów biznesowych firmy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Jednostka Olympus Business Services Europe jest zlokalizowana na blisko 5 390 mkw. biurowca Retro Office House. W obu przypadkach eksperci JLL doradzali najemcy w poszukiwaniu odpowiedniego projektu biurowego oraz procesie negocjowania warunków najmu.

Przeprowadzka Olympusa do kompleksu Neopark jest planowana na połowę maja przyszłego roku. Zostanie tam przeniesiona centrala firmy, która jest odpowiedzialna, m.in. za działania marketingowe, sprzedaż czy serwisowanie endoskopów i mikroskopów na polskim rynku. Z kolei we wrocławskim Retro Office House jest tworzone centrum usług wspólnych Olympus Business Services Europe, które będzie odpowiadać za finanse, zarządzanie łańcuchem dostaw i wsparcie sprzedaży w regionie EMEA.

„W obu przypadkach Olympus postawił na nowoczesne, świetnie zlokalizowane projekty biurowe, które zapewniają pracownikom komfort pracy, dogodny dojazd oraz bliskość obiektów handlowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Cieszymy się, że możemy wspierać Olympus w dynamicznym rozwoju na polskim rynku. Fakt, że tak prestiżowa marka rozszerza swoje struktury właśnie u nas, potwierdza doskonały klimat inwestycyjny Polski”, tłumaczy Izabela Ciszewska, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

Zlokalizowany w centrum biznesowym Mokotowa Neopark to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, który zaoferuje ok. 24 000 mkw. powierzchni najmu. Z kolei Retro Office House oddał do dyspozycji najemców prawie 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 2 500 mkw. powierzchni handlowej. Budynek jest lokalizowany w ścisłym centrum Wrocławia przy ulicy Piłsudskiego, obok głównej arterii komunikacyjnej miasta.