PORR wchodzi do Opera Office

Portfolio najemców Opera Office w Gdańsku powiększyło się o kolejną firmę - PORR S.A., która jest czołowym generalnym wykonawcą na rynku budownictwa w Polsce

22 maja 2018

Dodatkowo, od ubiegłego roku umowy najmu w Opera Office przedłużyło pięciu najemców. Metsä Group Services, fińska firma z branży przemysłu drzewnego, zajmuje ponad 1 000 mkw. Na Raiffeissen Bank Polska - przypada 1 185 mkw. KPMG, międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych, przedłużyła kontrakt i dobrała dodatkową powierzchnię zajmując obecnie 640 mkw. Z kolei Lloyd's Register, najstarsze towarzystwo klasyfikacyjne na świecie, po ekspansji zajmuje 630 mkw. Euro STYL przedłużył dotychczasową umowę najmu i rozszerzył metraż do łącznie 250 mkw. 

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest firma doradcza JLL. 

„Budynek Opera Office charakteryzuje wysoki standard powierzchni oraz znakomita lokalizacja pod względem komunikacyjnym. Położenie w zabytkowym parku i dbałość właściciela o zieleń to kolejne atuty, które doceniają pracownicy firm mających swoje siedziby w obiekcie. Wejście do Opera Office nowego najemcy, firmy PORR, oraz decyzja dotychczasowych o przedłużeniu kontraktów pokazuje, że dla przedstawicieli różnych branż Opera Office to długofalowy biznesowy adres biurowy – jednocześnie kameralny i dobrze wyeksponowany", komentuje Marcin Faleńczyk, szef trójmiejskiego biura JLL, wyłącznego reprezentanta właściciela budynku.

„Dzięki swemu położeniu i charakterystyce, Opera jest projektem oferującym jedyne w swoim rodzaju walory i klimat. Cieszymy się że zarówno nasi aktualni, jak i nowi klienci doceniają unikatowość Opery i że będziemy mieli okazję im służyć przez kolejne lata" – komentuje Michał Proński z Sharow Capital, Asset Manager dla Opera Office. 

Oddany do użytku w sierpniu 2012 r. biurowiec klasy A oferuje 8 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek liczy pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, którą zajmuje parking na 122 samochody. Opera Office zlokalizowana jest blisko centrum Gdańska, przy głównej arterii komunikacyjnej – Alei Zwycięstwa, na pograniczu dzielnicy Wrzeszcz, stanowiącej zaplecze handlowo-usługowe miasta.

Opera Office położona jest 6 minut pieszo od stacji Szybkiej Kolei Miejskiej i w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, u zbiegu głównych linii tramwajowych Gdańska. Budynek charakteryzuje jeden z najwyższych w Trójmieście wskaźników miejsc parkingowych. Tuż obok biegnie ścieżka rowerowa, a sam obiekt oferuje szereg udogodnień dla rowerzystów. Budynek wyróżnia się wysoką jakością wykończenia części wspólnych i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Unikalną cechą biurowca jest także jego nowoczesna forma architektura z przeszklonym zielonym patio wewnątrz budynku, z zachowanym starodrzewem nawiązującym do otaczającego inwestycję parku. Obiekt posiada certyfikację BREEAM na poziomie bardzo dobrym.