Informacja prasowa

Nowy projekt artystyczny JLL

Poszukując odpowiedzi na to, jak skutecznie zmierzyć się z wyzwaniami współczesności, JLL buduje platformę współpracy z artystami.

04 stycznia 2023
Autorzy:
  • Anna Wasilewska-Dąbek

W ramach projektu Przestrzeń na Zmiany inspirowanej przez JLL zaplanowane zostały cykliczne debaty o przyszłości, środowisku i wspólnotowości oraz sztuka teatralna w reżyserii Justyny Łagowskiej.

Nowy projekt artystyczny Przestrzeń na Zmiany zakłada redefinicję postrzegania ESG. Osadzenie dyskusji w ramach wydarzeń kulturalnych pozwala spojrzeć na współczesne wyzwania z nietypowej i unikalnej dla biznesu perspektywy. Akronim ESG zawiera w sobie komponent dbałości o środowisko, społeczeństwo i zarządzanie. Tak szerokie spektrum zrozumienia i opisu otaczającej nas rzeczywistości, oferuje jedynie sztuka – twierdzi JLL. 

„Budując nowe rozwiązania i rozwijając nasze doradztwo strategiczne w obszarze ESG, chcemy stworzyć przestrzeń dla bliskiego dialogu z naszymi klientami. Widzimy jak ważne jest wypełnienie tego hasła treścią – także na najbardziej podstawowym poziomie. W tej oryginalnej formule, korzystając z wartości jakie daje nam sztuka, chcemy zainicjować debatę na tematy, które dla nas i dla Artystów są bardzo ważne – mówi Mateusz Bonca, CEO, JLL Polska.

„Wyzwania związane z kwestiami ESG przedstawione zostaną w oryginalnej formule wykorzystującej kulturę wysoką, kreatywność i szlachetność sztuki. Zrównoważony rozwój zyska tym samym świeżą interpretację, na nowo kształtując relacje biznesowe w tej strategicznej debacie” – dodaje Piotr Wetmański, Dyrektor Operacyjny i członek zarządu JLL Polska.

Przestrzeń na zmiany tworzona jest przez czołowych polskich artystów, wspieranych przez JLL. Reżyserię pierwszego spektaklu JLL powierzyło Justynie Łagowskiej, reżyserce, scenografce i autorce kostiumów, która stworzyła scenografię do ponad sześćdziesięciu spektakli teatralnych w Polsce i zagranicą. 

„Odnosząc się do słów Hamleta; chcemy pokazać, że stosując akcję do słów, a słowa do akcji musimy mieć na względzie to by nie przekraczać granic natury. Wszystko bowiem co przesadzone przeciwne jest intencjom teatru. Cieszę się, że współczesny biznes zauważa potrzebę łączenia sił w trosce o nasze dobro wspólne i nawiązuje do instytucji mecenatu w bardzo twórczy sposób” – komentuje Justyna Łagowska, reżyser spektaklu.

JLL odpowiada na potrzeby współczesnego biznesu i poprzez kompleksowe doradztwo strategiczne, również w zakresie ESG, zwiększa zasięg oferowanych usług z poziomu poszczególnych aktywów, na cały łańcuch wartości. Efektem tej zmiany jest strategia opracowana w oparciu o ESG. Z kolei zaproponowane w ramach nowej wizji marki – SEE A BRIGHTER WAY - podejście do rozwiązywania złożonych wyzwań jest istotnym wyróżnikiem firmy i wartością dla rynku. Lokalni eksperci JLL oferują klientom globalne możliwości. Wyzwania jakie przynosi nam kilka jednoczesnych kryzysów stają się preludium do zmian, które z kolei muszą być poprzedzone dogłębną analizą opartą na danych, a to główna specjalność JLL. Tkwi w tym założenie, że wdrażane innowacje i pomysły, przyczyniają się do trwałych, pozytywnych zmian, kształtując tym samym lepszą przyszłość dla nas wszystkich. 

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna naszej pierwszej produkcji oraz wizyty na stronie https://www.jll.pl/pl/campaign/przestrzennazmiany.


About JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 19,4 mld USD zatrudniającą na koniec marca 2022r. ponad 100 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.