Rhenus Home Delivery nie zwalnia tempa

Firma wynajmuje przestrzeń w dwóch centrach logistycznych Panattoni – w Gdańsku i Wrocławiu

29 marca 2019

Firma Rhenus Delivery Serivces Sp. z o.o., wynajęła 6 200 mkw. powierzchni w parkach magazynowych Panattoni w Gdańsku i Wrocławiu. W procesie poszukiwania optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najemcę reprezentowali eksperci JLL.

W centrum logistycznym Panattoni Park Gdańsk III Rhenus zajmie 3 000 mkw., natomiast w City Logistics Wrocław I firma wynajęła 3 200 mkw. powierzchni.

Grupa Rhenus jest dostawcą kompleksowych usług logistycznych o globalnym zasięgu i obrocie rocznym na poziomie 4,8 miliarda euro. Rhenus posiada ponad 610 lokalizacji na całym świecie i zatrudnia ponad 29 000 pracowników zarządzając złożonymi łańcuchami dostaw. Rhenus Delivery Services w Polsce świadczy usługi z zakresu logistyki home delivery.

„Dalsza ekspansja na terenie Gdańska i Wrocławia jest rezultatem niezwykle dynamicznego rozwoju naszej sieci usług home delivery. Polski rynek jest aktualnie jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji magazynowych w Europie, który daje nam szeroki dostęp do bardzo nowoczesnych nieruchomości oraz dobrze wykwalifikowanych pracowników. Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy szansę współpracować z zespołem JLL, który świetnie zna nasze potrzeby i cele biznesowe na nadchodzące lata”, komentuje Witold Zadrożny, Managing Director CEE, Rhenus Home Delivery.

Panattoni Park Gdańsk III to nowoczesne centrum logistyczne oferujące wysokiej jakości powierzchnię magazynowo – przemysłową. Atutem inwestycji jest jej lokalizacja - przy obwodnicy Trójmiasta i w niedalekiej odległości od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. City Logistics Wrocław I to park magazynowy o powierzchni prawie 37 000 mkw., zlokalizowany na terenie Miasta Wrocław. Park znajduje się w niewielkiej odległości od odcinka autostrady A4 oraz niedaleko międzynarodowego lotniska im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

„Współpracując z naszym klientem, firmą Rhenus, poszukiwaliśmy doskonale zlokalizowanych inwestycji, które umożliwią zarówno sprawną dystrybucję towarów w Gdańsku i Wrocławiu, jak i na terenie mniejszych miejscowości w obu regionach. Mamy nadzieję, że parki magazynowe Panattoni przyczynią się do jeszcze szybszego rozwoju Rhenus w Polsce”, komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager, JLL.