Rhenus Home Delivery z magazynem w Sosnowcu

Firma Rhenus Delivery Services Sp. z o.o. wynajęła 2 800 mkw. powierzchni w parku magazynowym Logicor Sosnowiec.

09 kwietnia 2019

Firma Rhenus Delivery Services Sp. z o.o. wynajęła 2 800 mkw. powierzchni w parku magazynowym Logicor Sosnowiec. To kolejna w ostatnim czasie umowa najmu Rhenus, w której pośredniczył zespół międzynarodowej agencji doradczej JLL.

Grupa Rhenus jest dostawcą kompleksowych usług logistycznych o globalnym zasięgu i obrocie rocznym na poziomie 4,8 miliarda euro. Rhenus posiada ponad 610 lokalizacji na całym świecie i zatrudnia ponad 29 000 pracowników zarządzając złożonymi łańcuchami dostaw. Rhenus Delivery Services w Polsce świadczy usługi w ramach logistyki home delivery koncentrujące się na dostawach do finalnego miejsca przeznaczenia oraz usługach montażowych dla odbiorców B2C.

„Ten rok zaczęliśmy niezwykle intensywnie. Oprócz podpisania umowy w parku Logicor Sosnowiec, zdecydowaliśmy się także na otwarcie kolejnych lokalizacji w Gdańsku i Wrocławiu. Tak dynamiczna ekspansja jest naturalnym krokiem na drodze realizowania naszych ambitnych planów rozwoju logistyki home delivery w Polsce”, komentuje Witold Zadrożny, Managing Director CEE, Rhenus Home Delivery.

Logicor Sosnowiec to nowoczesne centrum logistyczne oferujące blisko 47 000 mkw. powierzchni magazynowej. Inwestycja znajduje się w bliskiej odległości od drogi S1 i autostrady A4 oraz jest dobrze skomunikowana z Wrocławiem i Krakowem.

„Górny Śląsk konsekwentnie utrzymuje pozycję jednej z trzech największych lokalizacji na rynku magazynowym w Polsce, o czym świadczy zarówno wysoka aktywność najemców, jak i deweloperów. Na koniec ubiegłego roku w regionie powstawało aż 420 000 mkw. powierzchni magazynowej, co było najlepszym wynikiem w Polsce. Atrakcyjność Górnego Śląska potwierdzają również liczne ekspansje firm tam obecnych, w tym naszego klienta firmy Rhenus”, komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager, JLL.