Rośnie portfel inwestycji Zeitgeist Asset Management w Polsce

Czeski inwestor Zeitgeist Asset Management ogłosił rozpoczęcie kolejnej inwestycji na rynku mieszkaniowym w Polsce. Eksperci JLL doradzali inwestorowi przy zakupie nieruchomości.

18 lipca 2019

Czeski inwestor Zeitgeist Asset Management ogłosił rozpoczęcie kolejnej inwestycji na rynku mieszkaniowym w Polsce. Apartamenty, które powstaną przy ul. Wrzesińskiej 2, zasilą portfel mieszkań na wynajem tej firmy. Eksperci JLL doradzali inwestorowi przy zakupie nieruchomości.

Na działce zlokalizowanej na warszawskiej Pradze Północ, u zbiegu ul. Wrzesińskiej i Kępnej, powstanie 107 mieszkań na wynajem. Część z nich znajdzie się w zabytkowej kamienicy, która przejdzie proces rewitalizacji. Pozostałe zlokalizowane będą w nowo wybudowanym budynku z zespołem lokali handlowo-usługowych na parterze.

„Wybór tej lokalizacji nie był zupełnie oczywisty, jeśli chodzi o projekty dedykowane na rynek najmu, ale nie był również przypadkowy. Okolice zabytkowego Portu Praskiego są atrakcyjne nie tylko ze względu na dobrą komunikację z centrum miasta (metro, linie tramwajowe, dostępność dla ruchu kołowego) i bliskość terenów zielonych. Ta część miasta przechodzi obecnie intensywną rewitalizację, wraz z którą rozbudowywana jest oferta kulturalno-rozrywkowa i gastronomiczna. Wraz z nimi rośnie atrakcyjność tej części miasta i potencjał na wzrost czynszów w przyszłości, podobnie jak to miało miejsca w Prenzlauer Berg w Berlinie czy Canary Wharf w Londynie. Są to, oprócz aspektów finansowych, jedne z kluczowych wymagań stawianych przez inwestorów instytucjonalnych poszukujących inwestycji mieszkaniowych”, komentuje Maximilian Mendel, Dyrektor Działu Inwestycji Mieszkaniowych, JLL.

„Spójność z historyczną tkanką miasta jest dla nas bardzo ważna. Specjalizujemy się w przywracaniu świetności starym budowlom. W czeskiej Pradze zainwestowaliśmy w 20 kamienic i zabytkowych budynków, nie tylko poszerzając ofertę mieszkań pod wynajem, ale i współtworząc unikalny klimat odrestaurowanych miejsc. Przy projektach w Polsce kierujemy się tą samą ideą” – mówi Peter Noack, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management.

Inwestycja przy ul. Wrzesińskiej jest trzecim projektem mieszkaniowym Zeitgeist AM w Warszawie i drugim, w którym znajdą się mieszkania na wynajem. Firma zadebiutowała na polskim rynku w 2016 r. zakupem zabytkowych budynków przy ul. Długiej 44-50 w Warszawie. Ma także w planach realizację domu studenckiego na Powiślu. Inwestor planuje także rozszerzenie działalności na inne polskie miasta.