Schaeffler najemcą Nowego Targu

Firma Schaeffler, globalny dostawca części dla branży automotive i przemysłu, wynajęła blisko 6 200 mkw. we wrocławskim projekcie biurowym Nowy Targ realizowanym przez spółkę biurową Skanska

30 maja 2019

Schaeffler wprowadzi się tam już na początku przyszłego roku. Zespół międzynarodowej agencji doradczej JLL doradzał Schaeffler w procesie wyboru optymalnej lokalizacji oraz negocjacjach warunków najmu.

Grupa Schaeffler jest dostawcą dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Firma zatrudnia ok. 92 500 pracowników, co czyni ją jednym z największych przedsiębiorstw rodzinnych na świecie. Posiada międzynarodową sieć zakładów produkcyjnych, centrów badawczo-rozwojowych i firm handlowych w około 170 lokalizacjach w ponad 50 krajach. W Polsce Schaeffler jest obecny od 1987 roku, a od 2018 roku we Wrocławiu działa centrum usług koncernu – Schaeffler Global Services Europe – które obsługuje procesy z obszaru finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zakupów, logistyki i IT. Będzie tam pracować nawet 800 osób.

Nowy Targ, to już siódmy budynek spółki biurowej Skanska we Wrocławiu. Zaoferuje blisko 20 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ok. 2 300 mkw. powierzchni usługowej. Budynek znajduje się w samym centrum Wrocławia w odległości 500 metrów od Rynku.

„W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się wejść do Wrocławia, wynajmując tymczasowe biuro przy ul. Suchej. Docelowo poszukiwaliśmy jednak nowoczesnego projektu biurowego, który sprosta naszym ambitnym planom rekrutacyjnym i pozwoli na stworzenie najlepszych warunków do pracy dla naszego kilkusetosobowego zespołu. Wybór padł na Nowy Trag, który jest doskonale zlokalizowaną inwestycją biurową, oferującą najwyższy standard oraz dostęp do bogatej oferty usług. Z niecierpliwością czekamy na moment przeprowadzki, którą planujemy na przyszły rok”, mówi Anna Berczyńska, Dyrektor Zarządzająca Schaeffler Global Services Europe.

„Cieszymy się, że firma Schaeffler zdecydowała się kontynuować swój dynamiczny rozwój we Wrocławiu właśnie w budynku Nowy Targ. Wierze, że biurowiec ze względu na swoją lokalizację, elastyczność powierzchni oraz innowacyjne rozwiązania pozwoli stworzyć wyjątkowe miejsce pracy dla przyszłych i aktualnych pracowników firm Schaeffler”, mówi Aleksandra Kalina, Negocjator ds. Leasingu w firmie Skanska Property Poland.

„Niewątpliwie jest to jedna z najciekawszych inwestycji biurowych we Wrocławiu. Budynek bardzo dobrze wpisuje się w historyczną zabudowę Placu Nowy Targ, oferując jednocześnie szereg udogodnień dla najemców. Dużą zaletą obiektu jest również jego lokalizacja w samym centrum miasta, co oznacza świetny dostęp do komunikacji miejskiej, bliskość stacji kolejowej oraz możliwość korzystania z szerokiej oferty kulturalno-rozrywkowej Wrocławia”, tłumaczy Zuzanna Kowalczyk, Starszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.