Informacja prasowa

Umowa na budowę biurowca Alpha podpisana

JLL firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowej

04 listopada 2019

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał z firmą HOCHTIEF Polska umowę na budowę pierwszego z planowanych siedmiu biurowców w nowej inwestycji komercyjnej Airport City Gdańsk. HOCHTIEF wybuduje biurowiec Alpha za prawie 66 mln zł netto. 24 października 2019 roku umowę na realizację tej inwestycji podpisali Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk oraz Tadeusz Blecha członek Zarządu HOCHTIEF Polska i Grzegorz Zaborowski dyrektor Oddziału HOCHTIEF Polska w Warszawie. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację projektu jest firma doradcza JLL.

„Zaczynamy jedną z największych inwestycji biznesowych w Trójmieście. Żadne lotnisko w Polsce dotychczas nie zrealizowało takiego projektu. Za granicą takie parki biurowe budują największe i najważniejsze lotniska, obsługujące rocznie po 20-30 mln pasażerów. Dołączamy więc do najlepszych” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dodał, że biurowiec Alpha będzie testem dla całego przedsięwzięcia Airport City Gdańsk. „Nie sztuką jest bowiem postawić taki obiekt, ale sprzedać jego powierzchnię komercyjną” – dodał prezes PLG.