Informacja prasowa

Umowa o współpracy ROBYG z JLL

Firma konsultingowa JLL doradzi Grupie ROBYG przy opracowaniu kompleksowej strategii ESG obejmującej ekologię, zaangażowanie społeczne i ład korporacyjny. 

07 kwietnia 2021

Współpraca obejmie wyznaczenie strategicznych kierunków zrównoważonej działalności, a także usystematyzowanie dotychczasowych działań. Jest to element działań na rzecz społeczeństwa oraz środowiska realizowanych wspólnie z Goldman Sachs – właścicielem ROBYG. Spółka przykłada szczególną wagę do idei ESG. Już dzisiaj wiele ze stosowanych przez ROBYG rozwiązań w budownictwie oraz podejmowane inicjatywy społeczne i pracownicze wskazują na zaangażowanie firmy w filozofię zrównoważonego rozwoju. Współpraca z JLL ma zapewnić dalszy rozwój w tym obszarze. 

„Dziś zrównoważony rozwój – a wraz z nim ESG – jest coraz bardziej istotnym elementem działania firm na świecie. W ROBYG bardzo dużo uwagi poświęcamy ekologii, społecznemu zaangażowaniu oraz ładowi korporacyjnemu. Jesteśmy pewni że współpraca z JLL – jednym ze światowych liderów w zakresie dostarczania firmom strategii i rozwiązań z zakresu równoważnego rozwoju – zaowocuje udaną strategią z korzyścią dla ludzi i otoczenia. Wszyscy dziś musimy myśleć o przyszłości – budownictwo to dla nas część procesu powstawania nowego społeczeństwa, na który składa się wznoszenie budynków, tworzenie infrastruktury, kształtowanie zieleni oraz przestrzeni do rekreacji, integracji i relaksu. Wierzymy, że dzięki takiemu podejściu – uwzględniając potrzeby różnych grup społecznych – dajemy początek nie tylko nowym osiedlom, ale i wspólnotom ludzi będących dla siebie kimś więcej, niż tylko sąsiadami Dlatego tak ważne dla nas jest zrównoważone budownictwo dla kolejnych pokoleń. JLL pomoże nam usystematyzować nasze działania i przygotować spójną strategię opartą na dotychczasowych osiągnięciach” – mówi Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Grupy ROBYG.

Na wybudowanych osiedlach ROBYG zrealizował:
  • 52 ha terenów zielonych
  • 600 km światłowodów
  • 2000 m2 paneli fotowoltaicznych
  • zielone dachy w 41 etapach różnych inwestycji o łącznej powierzchni 3 ha
  • ponad 12 000 mieszkań wyposażonych w rozwiązanie SMART HOUSE firmy Keemple
  • 40 000 opraw LED

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie w 2020 roku ROBYG przekazał ponad 250 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast

Doświadczenie w pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Firma doradcza JLL ma bogate doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań z obszaru zrównoważonego rozwoju. Do tej pory eksperci JLL współpracowali w tym zakresie z ponad 500 klientami między innymi zmniejszając emisyjność 90 000 nieruchomości w 50 krajach, ale też pomagając lepiej wpisać projektowane rozwiązania w szersze potrzeby wielu grup interesariuszy. Firma podpisała w ubiegłym roku zobowiązanie World Green Building Council, w którym zadeklarowała osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto we wszystkich zajmowanych przez firmę budynkach do 2030 roku. JLL rekomenduje i wspiera przyjęcie tego podejścia wśród swoich klientów i dostawców.

"Partnerstwo z ROBYG przy innowacyjnym na polskim rynku projekcie jest zgodne z naszą globalną strategią aktywnego wspierania wizji zrównoważonego rozwoju na rynku nieruchomości. Najważniejszym elementem tych działań jest strategiczne doradztwo na rzecz klientów JLL, które opieramy o doświadczenia i wiedzę zebraną w krajach na całym świecie. W przypadku projektu realizowanego wraz z ROBYG będziemy ściśle współpracowali z centrum kompetencyjnym JLL w Wielkiej Brytanii oraz naszym warszawskim centrum doradczo-analitycznym, świadczącym usługi dla klientów w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jestem przekonany, że doświadczenia zebrane podczas wspólnej pracy z ROBYG będą stanowiły przykład dla innych organizacji w Polsce i regionie CEE, w zakresie opracowywania wszechstronnych programów ESG, które stają się kluczowe w długofalowych strategiach wielu inwestorów"  - komentuje Mateusz Bonca, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

O JLL


JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W służbie tej misji firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec marca 2021r. ponad 91 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.