Informacja prasowa

Biura we Wrocławiu trzymają się mocno

Wrocław jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków biznesowych w Polsce i trzecim największym rynkiem biurowym w kraju

22 września 2019

Wrocław jest i trzecim największym rynkiem biurowym w kraju, którego zasoby na koniec pierwszej połowy tego roku zbliżyły się do poziomu 1,1 mln mkw. Atrakcyjność wrocławskiego rynku przyciąga wielu pracowników z innych miejscowości, w wyniku czego aż 75% zatrudnionych w sektorze usług jest spoza miasta . 

"Wysoka jakość życia, którą ma do zaoferowania Wrocław, przekłada się na wysoki odsetek potencjalnych pracowników, którzy byliby gotowi, aby się tutaj relokować. Jest to jeden z powodów, dla którego tak chętnie inwestują tu firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Według danych ABSL, branża zatrudnia tutaj już blisko 48 000 osób, a jak powszechnie wiadomo – to właśnie firmy BPO/SSC są głównym najemcą nowoczesnych powierzchni biurowych w Polsce. Wrocław nie jest wyjątkiem. Według naszych szacunków już 49% istniejących zasobów jest zajętych przez pracodawców z sektora usług”, tłumaczy Katarzyna Krokosińska, Dyrektor Biura JLL we Wrocławiu. 

Wrocławski rynek biurowy również nie zwalnia tempa – aktualnie w budowie pozostaje kolejne 170 000 mkw., co pokazuje, że deweloperzy chętnie inwestują na lokalnym rynku wierząc w jego dalszy potencjał. Wysokie wyniki zauważyć można również po stronie popytowej. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku we Wrocławiu wynajęto ponad 45 000 mkw. powierzchni.

Na koniec I półrocza wskaźnik powierzchni niewynajętej we Wrocławiu kształtował się na poziomie 9,34%. Najwyższe czynsze transakcyjne za metr kwadratowy miesięcznie wyniosły w stolicy Dolnego Śląska ok. 13,5-14,8 euro.