Yusen Logistics zostaje w Goodman Toruń Logistics Centre

Yusen Logistics, operator logistyczny z japońskim kapitałem, należący do NYK Group, odnowił umowę najmu na ponad 15 000 mkw.

10 lipca 2018

w Goodman Toruń Logistics Center. Eksperci z JLL reprezentowali Yusen w procesie renegocjacji warunków kontraktu.

Yusen Logistics specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych m.in. w obszarze transportu (dedykowane rozwiązania np. Control Tower z pełnym wsparciem IT), usług magazynowych („szyte na miarę" projekty dla średnich i dużych klientów oraz projekty dla sektora handlowego, które charakteryzują się głównie krótkim czasem realizacji oraz znacznym wolumenem). Yusen świadczy również usługi celne (najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie prawa celnego głównie dla firm produkcyjnych i dystrybucyjnych).

Przedłużenie najmu w parku magazynowym Goodman Toruń Logistics Centre jest związane z konsekwentnym wzmacnianiem pozycji firmy w regionie kujawsko – pomorskim. 

„Goodman Toruń Logistics Center działa w obrębie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To jedna z najbardziej uznanych stref ekonomicznych w Polsce, zapewniająca szerokiemu spektrum inwestorów optymalne warunki do rozwoju. Nic dziwnego, że tak uznany najemca jak Yusen Logistics zdecydował o pozostaniu w parku magazynowym Goodman. Inwestycja jest doskonale skomunikowana oraz bardzo dobrze odpowiada na potrzeby naszego klienta", tłumaczy Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Goodman Toruń Logistics Centre to blisko 67 000 mkw. powierzchni stworzonej do celów magazynowych oraz na potrzeby lekkiej produkcji. Cały projekt magazynowy jest doskonale skomunikowany zarówno ze wschodnimi, jak również zachodnimi rynkami. Centrum logistyczne posiada połączenie z lotniskiem w Bydgoszczy, oddalonym jedynie o 50 km. Co więcej, 12 km od inwestycji znajduje się skrzyżowanie dróg A1 i S10, które umożliwia bardzo dogodne połączenie z Toruniem, Trójmiastem, Warszawą czy Szczecinem.