Informacja prasowa

Znamy datę otwarcia pierwszego sklepu EUROSPAR w Płocku

Nowy operator spożywczy EUROSPAR, zadebiutuje w Galerii Wisła już od marca tego roku.

16 grudnia 2019

Nowy operator spożywczy zadebiutuje w Galerii Wisła już 17 marca tego roku. Całe centrum przechodzi natomiast proces rekomercjalizacji, aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów. W procesach negocjacyjnych właścicielowi Galerii Wisła, firmie Invel Real Estate/Castlelake, doradzają eksperci z agencji JLL. Zarządcą centrum jest firma MVGM.

„W lokalu zajmowanym aktualnie przez Piotra i Pawła rozpoczęły się prace modernizacyjne. Docelowo EUROPSPAR będzie działał na powierzchni 1 600 mkw. SPAR w Galerii Wisła będzie pierwszym z marketów sieci w Płocku”, mówi Mariusz Czerwiak, Dyrektor, Dział Wynajmu Powierzchni Handlowych, JLL.

Otwarcie EUROSPAR będzie jednocześnie zakończeniem kolejnego etapu repozycjonowania centrum.

„Galeria Wisła przechodzi obecnie zmiany w zakresie portfolio najemców, czego przykładem jest wzbogacenie jej oferty modowej, obuwniczej i sportowej. Na początku lutego swój salon otworzyła tutaj marka Martes Sport, a w ostatnich miesiącach TKMaxx, CCC, Kazar Studio, Prima Moda i Me Like You Pink. Dodatkowo, swoje umowy przedłużyło 30 najemców, a wielu z nich zdecydowało się na powiększenie metrażu sklepów. Przykładem jest BIG STAR, Monnari i Rossmann”, dodaje Mariusz Czerwiak.

„Zmiany, które zachodzą w Galerii Wisła, w tym modernizacja strefy gastronomicznej, bardzo dobrze odzwierciadlają aktualne trendy na rynku handlowym w Polsce. Nasycenie powierzchnią handlową jest wysokie, sam sektor staje się coraz bardziej dojrzały, co w praktyce oznacza, że wiele obiektów wymaga przeorganizowania powierzchni, jej odświeżenia i wprowadzenia nowej strategii związanej z komercjalizacją. Dzięki temu również mieszkańcy mniejszych miast mają dostęp do kompleksowej oferty zakupowej i rozrywkowej”, komentuje Agnieszka Nowak, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Handlowymi w MVGM w Polsce.

Otwarta 2008 roku Galeria Wisła była pierwszym nowoczesnym centrum handlowo - rozrywkowym w regionie. Klienci galerii mogą wybierać z oferty ponad 100 sklepów i punktów usługowych mieszczących się na 4 kondygnacjach. Dzięki połączeniu szerokiej oferty handlowej z funkcją rozrywkową centrum jest także doskonałym miejscem rodzinnego wypoczynku lub spotkań z przyjaciółmi w kinie, kręgielni, kawiarniach i restauracjach. Powierzchnia całkowita obiektu to 54 000 mkw., z czego powierzchnia handlowa wynosi blisko 23 000 mkw.


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest zredefiniowanie sektora nieruchomości, stwarzanie najlepszych możliwości biznesowych i atrakcyjnych, komfortowych przestrzeni sprzyjających realizowaniu celów. W ten sposób firma przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla swoich klientów, pracowników oraz społeczności, w których działa. JLL jest spółką z listy Fortune 500 zatrudniającą ponad 93 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji znajduje się na stronie www.jll.com

O MVGM

MVGM jest autorytetem w dziedzinie nieruchomości – największym zarządcą nieruchomości w Holandii oraz wiodącym graczem na europejskim rynku. Firma posiada wyspecjalizowane zespoły w dziedzinie zarządzania nieruchomościami w Holandii, Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Hiszpanii, Polsce, Słowacji, Rumunii i Czechach, a w Holandii zatrudnia również specjalistów zajmujących się wyceną nieruchomości, pośrednictwem i doradztwem strategicznym z naciskiem na holenderski sektor real estate. Razem z wieloma spółkami zależnymi i firmami partnerskimi MVGM integruje wiedzę i umiejętności oraz oferuje swoim klientom w pełni zintegrowane usługi łączące międzynarodowe doświadczenie i znajomość lokalnego rynku. Zatrudniając 1 500 pracowników, firma jest obecna w 10 krajach, w tym w Niemczech, gdzie działa również pod marką PropertyFirst. MVGM świadczy usługi dla krajowych i międzynarodowych inwestorów, banków i finansistów, spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorców, firm ubezpieczeniowych, rządów i agencji rządowych.

Więcej informacji jest dostępnych na stronach https://www.mvgm.com/ i www.propertyfirst.de