Raport

Najem mieszkań w Polsce. Właściciele indywidualni i ich zasoby.

Najem na polskim rynku pozostaje domeną osób prywatnych. Jak liczna jest to grupa? Na ile są sprofesjonalizowani? Jak wygląda zasób, którym dysponują?

08 stycznia 2019

Rynek mieszkań na wynajem w Polsce jest znacznie bardziej aktywny niż wskazują na to oficjalne statystyki. Wynikać to może z jego dużego rozproszenia, małej instytucjonalizacji i funkcjonowania wielu właścicieli w tak zwanej „szarej strefie”. Aby poznać jego specyfikę eksperci zespołu mieszkaniowego (dawniej REAS) wraz ze Stowarzyszeniem Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” przeprowadzili unikalne w skali kraju badanie wśród właścicieli mieszkań do wynajęcia.

Podstawą przedmiotowego opracowania były odpowiedzi 470 właścicieli mieszkań do wynajęcia, którzy zadeklarowali posiadanie blisko 1,5 tysiąca lokali wynajmowanych w całej Polsce. Szczegółowej analizie został poddany profil właścicieli oraz zasób pozostający w ich posiadaniu.

Przeprowadzona została również druga tura badania, w której poza aktualizacją podstawowych danych o zasobie, szczególnej analizie poddane zostały typy zawieranych umów oraz profil najemców, a jego wyniki można znaleźć w raporcie „Najem mieszkań w Polsce. Właściciele indywidualni – umowy i najemcy.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.