Informacja prasowa

Orbico otwiera magazyn pod Poznaniem

Orbico, wiodąca firma logistyczna, wybrała Park P3 pod Poznaniem jako lokalizację dla swojego nowego magazynu. Obiekt o powierzchni 10 tys. mkw. został otwarty z początkiem lipca br. W wyborze lokalizacji pod najem obiektu wsparcie doradcze zapewniło JLL.

24 lipca 2023

Katarzyna Wiernicka-Ponikło

+48 603 639 030

Orbico Polska jest wiodącym dystrybutorem ponad 50 znanych światowych marek i dostawcą usług logistycznych na polskim rynku. Spółka, należy do Grupy Orbico, największego europejskiego dystrybutora działającego w 20 krajach Starego Kontynentu. Firma obsługuje głównie przedsiębiorstwa z branży spożywczej, odzieżowej, kosmetycznej i logistycznej. W ostatnich latach Orbico dynamicznie się rozwija i rozbudowuje sieć magazynów, aby zwiększyć dostępność swoich usług dystrybucyjnych i logistycznych w Polsce.

Decyzja o otwarciu nowego magazynu Orbico była podyktowana przede wszystkim chęcią zwiększenia dostępności naszych usług w różnych regionach Polski i zapewnienia naszym klientom nowych obiektów, wykorzystujących najnowsze technologie, które pozawalają nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Zdecydowaliśmy się na wybór Parku P3 w Robakowie ze względu niewielką odległość obiektu od centrum miasta, jak również bliskość autostrady A2. Dzięki temu nasz nowy magazyn będzie świetnie skomunikowanymówi Mariusz Latos, Dyrektor Zarządzający Orbico Supply Polska.

Zaletami nowego magazynu są przede wszystkim bliskość węzłów komunikacyjnych i wysoka efektywność elektroenergetyczna budynku, dzięki zastosowaniu rozwiązań izolacyjnych wysokiej jakości. Ponadto, obiekt będzie zapewniał możliwość składowania większej ilości różnorodnych towarów na tej samej powierzchni dzięki wysokim stropom, zainstalowanym na wysokości 12 m.

Wsparcie doradcze przy wyborze nowego obiektu magazynowego Orbico zapewniło JLL – Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Orbico w poszukiwaniu nowego obiektu magazynowego w Polsce na każdym etapie działań, począwszy od wyboru lokalizacji, po wybór budynku. Wierzymy, że spełni on oczekiwania naszego klienta. informuje Ludwika Korzeniowska, Starszy Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowo- Przemysłowych, JLL.

Park P3 Poznań jest to jeden z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Znajduje się na południe od Poznania, blisko drogi dwupasmowej nr S11 połączonej z autostradą A2. Dzięki temu jest doskonale skomunikowany z Warszawą oraz Berlinem. Centrum logistyczne składa się z 8 budynków i posiada możliwość rozbudowy do 12 budynków magazynowych. Całkowita powierzchnia parku wynosi ponad 414 tys. mkw.


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500® o rocznych przychodach 20,9 mld USD zatrudniającą na koniec grudnia 2022 r. ponad 105 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji na jll.com.