Raport

Rok 2024: nowa normalność czy następny etap transformacji hybrydowej

Jak Polacy wracają do biur

24 kwietnia 2024
Autorzy:
  • Tomasz Czuba
  • Jakub Zieliński
  • Mateusz Polkowski

W naszym raporcie o tym jak Polacy wracają do biur opieramy się na wynikach ankiet przeprowadzonych wśród ponad 1000 pracowników biurowych z największych polskich ośrodków miejskich. Efektem naszej pracy jest poniższy raport, w którym zderzyliśmy ze sobą oczekiwania pracodawców jak i pracowników, a przede wszystkim skupiliśmy się na pokazaniu, w jakim stopniu pracownicy różnych branż powrócili dzisiaj do biur.

Rozwój technologii i przyspieszona ewolucja sposobu pracy, która nastąpiła w ostatnich czterech latach, spowodowały znaczące zmiany w sposobie wykonywania obowiązków służbowych i podejściu do miejsca, w którym pracujemy.

Przebadaliśmy ponad 1000 pracowników biurowych z największych polskich ośrodków miejskich, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań, Katowice i Łódź. Wspieraliśmy się również globalnym badaniem JLL, w którym udział wzięło ponad 200 osób decyzyjnych z międzynarodowych korporacji oraz ponad 20 000 pracowników biur z całego świata. Jak na tym tle wypada Polska?

Jak wypadają oczekiwania pracodawców jak i pracowników w kontekście powrotu do biura i pracy hybrydowej? W jakim stopniu pracownicy różnych branż powrócili dzisiaj do biur, jakie są równice w podejściu do pracy z biura wśród różnych pokoleń?

Dla kogo mamy dziś projektować biura, jak oczekiwania pracodawców będą przekładały się na podeście pracowników do pracy hybrydowej, w jakim wymiarze firmy będą pracować w przyszłości i jak cała rewolucja w biurach będzie przekładać się na ich przyszłość?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w naszym raporcie. 

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.