Raport

Łódzki rynek nieruchomości na nowych torach

Nowy tunel kolejowy w Łodzi nie tylko poprawi dostępność centrum miasta, ale także zwiększy jego metropolitalną rolę oraz wpłynie na lokalny rynek nieruchomości

28 marca 2023
Autorzy:
  • Jan Zombirt

Tunel wraz infrastrukturą towarzyszącą nie tylko zapewni dodatkowe połączenie między lokalnymi stacjami. Wypełni on historyczną lukę w krajowej sieci kolejowej i pozwoli Łodzi na odgrywanie roli kluczowego węzła komunikacyjnego.

Centralny obszar miasta zacieśni swoje więzi z otaczającymi go przedmieściami, a także z miastami położonymi w głębi regionu. Możliwość sięgnięcia po nowe zasoby rynku pracy wzmocni pozycję konkurencyjną aglomeracji łódzkiej jako kluczowego ośrodka usługowo-przemysłowego.

Nowe stacje zaburzą obecne postrzeganie granic centrum miasta, które stanie się bardziej policentryczne. Dzięki poprawie dostępności i nowym punktom komunikacyjnym powiększy się centralny obszar funkcjonalny, obejmując także obszar Nowego Centrum Łodzi w okolicach dworca Fabrycznego.

Nowa Trasa może docelowo wyznaczyć nową komercyjną oś miasta, stając się alternatywą dla terenów położonych wzdłuż al. Piłusdskiego i Mickiewicza.

Wraz z nowym połączeniem, władze miasta uzyskają silny argument na rzecz wdrożenia polityki zrównoważonej urbanistyki.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.