Informacja prasowa

Ciąg dalszy strategicznych zmian w JLL - firma powołuje nowych liderów

Greg O'Brien obejmuje rolę CEO w obszarze rynków

17 listopada 2020

JLL ogłosiło dziś kolejne, finalne kroki w procesie transformacji firmy wraz z powołaniem liderów biznesu. Obecny szef na Ameryki Greg O'Brien obejmie funkcję CEO rynków współpracując z zarządem przy nadzorze operacji lokalnych i regionalnych.

John Gates jako CEO poprowadzi biznes amerykański, Anthony Couse nadal będzie kierował regionem Azji Pacyficznej, a Andy Poppink obejmie funkcję CEO w regionie EMEA - Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Andy, dotąd szef zachodnich rynków w Stanach Zjednoczonych przeprowadzi się do Europy zastępując w roli CEO EMEA Guya Graingera, który z kolei obejmie rolę globalnego szefa ds zrównoważonego rozwoju. John Gates, Anthony Couse i Andy Poppink będą raportować do Grega O'Briena. Zmiany te wejdą w życie z początkiem 2021 roku.

Ogłoszone dzisiaj zmiany w obszarze zarządzania dopełniają realizacji naszego programu transformacji firmy, rozpoczętego dwa lata temu" - powiedział Christian Ulbrich, CEO JLL. "Poprzez prowadzone w ostatnich latach inwestycje w naszą platformę technologiczną wzmacniamy proces integracji naszych usług i kompetencji. To jeden z naszych wyróżników w oczach klientów i oferowana przez nas wartość dodana w połączeniu z umiejętnością szybkiej adaptacji, szczególnie cenną w obliczu pandemii".

Wcześniejsze fazy transformacji obejmowały globalne uspójnienie takich obszarów jak rozwiązania dla biznesu najemców korporacyjnych (Corporate Solutions), rynki kapitałowe czy wyceny, jak również funkcje wewnętrzne oraz uruchomienie JLL Technologies. Nowa grupa rynków pozwoli na podobne rozwiązania w innych obszarach biznesu JLL.


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest zredefiniowanie sektora nieruchomości, stwarzanie najlepszych możliwości biznesowych i atrakcyjnych, komfortowych przestrzeni sprzyjających realizowaniu celów. W ten sposób firma przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla swoich klientów, pracowników oraz społeczności, w których działa. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 18 mld USD zatrudniającą ok. 92 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated.