Raport

Rynek Biurowy w Polsce - Maj 2021

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na głównych rynkach biurowych w Polsce.

05 maja 2021

Ponowne wprowadzenie restrykcji dotyczących Covid-19 znacząco wpłynęło na procesy decyzyjne firm. W efekcie, w I kw. 2021 r. miasta regionalne odnotowały spowolnienie aktywności na rynku biurowym. W związku z utrzymującą się niepewnością, najemcy decydowali się na renegocjacje lub przedłużanie umów najmu na krótki okres, szczególnie w przypadku bliskich terminów ich wygaśnięcia.

Podobnie jak w roku 2020, aktywność najemców w I kwartale była napędzana przez firmy z sektora technologicznego, na które przypadło 36% całkowitego wolumenu transakcji. Największe umowy w I kw. 2021 r. zawierała branża IT, w tym m.in. poufny najemca w Krakowie (11 400 m², kompleks Korona), Intel w Gdańsku (9 800 m², Tryton Business House) oraz Unit4 we Wrocławiu (4 200 m², Globis).

Jednym z kluczowych trendów w Polsce, który rozwinął się w trakcie pandemii, jest rosnąca liczba ofert podnajmów. W I kw. wolumen tego typu powierzchni poza Warszawą wynosił blisko 167 000 m², z czego 28% znajdowało się we Wrocławiu, 25% w Krakowie i 20% w Trójmieście. Dzięki zróżnicowaniu ofert od niespełna 100 m² do nawet 11 000 m², na takie rozwiązanie mogą zdecydować się zarówno małe firmy, jak i duże korporacje.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.