Raport

Rynek biurowy w Polsce - luty 2019

W 2018 r. Polska została oceniona jako drugi najlepszy kraj do prowadzenia biznesu. Ten wynik bezpośrednio przekładają się na dynamiczny rozwój rynku biurowego w całym kraju.

2018 r. odznaczał się dynamicznym rozwojem gospodarczym. Cztery polskie miasta zakwalifikowały się do Top 100 Super Cities, a CEOWORLD Magazine ocenił Polskę jako drugi najlepszy kraj do inwestowania i prowadzenia biznesu. Te świetne wyniki bezpośrednio przekładają się na dynamiczny rozwój rynku biurowego w całym kraju. Nie tylko międzynarodowe korporacje już obecne w Polsce wzmocniły swoją działalność, ale również nowe firmy postanowiły zadebiutować w polskich miastach. Rynek biurowy nie zwalnia tempa. Już w dwóch miastach (Krakowie i Wrocławiu) zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej wynoszą ponad milion m², w Trójmieście 775 000 m², a w Katowicach podaż przekroczyła 500 000 m². We wszystkich głównych rynkach w Polsce odnotowało spadki współczynnika niewynajętej powierzchni rok do roku.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.