Raport

Rynek biurowy
w Polsce
Luty 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na głównych rynkach biurowych w Polsce

07 lutego 2020

Rok 2019 charakteryzował się świetnymi wynikami rynków regionalnych w Polsce, zarówno po stronie podażowej jak i popytowej. Regularnie zawierane są znaczące umowy najmu, a rosnące zapotrzebowanie firm na nowoczesne powierzchnie biurowe skutkuje coraz większą skalą nowych budynków.

Kraków zarejestrował historyczny wynik pod względem popytu, zasoby Wrocławia wzrosły o 147 000 m², wraz z oddaniem budynku Neon, zakończyła się budowa kompleksu biurowego Alchemia w Trójmieście. Popyt w Katowicach wzrósł ponad dwukrotnie w porównaniu z 2018 r., w Poznaniu odnotowano rekordowo wysoki poziom nowej podaży, a największą transakcję poprzedniego roku w Łodzi zawarł New Work w Hi Piotrkowska. Tak dynamiczny rozwój rynków biurowych w całej Polsce potwierdza przewagę konkurencyjną Polski nad innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.