Raport

Rynek biurowy
w Polsce
Kwiecień 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na głównych rynkach biurowych w Polsce.

30 kwietnia 2020

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na obraz gospodarki światowej w I kw. 2020 r. To z kolei bezpośrednio przekłada się na rynek biurowy. Firmy musiały zmienić swoje strategie i na nowo zdefiniować styl pracy. Tylko niewielka część pracowników pozostała w biurach, podczas gdy cała reszta została skierowana na pracę zdalną. Zdecydowanie przyspieszyła transformacja technologiczna w firmach, a pandemia pokazała, które z nich były gotowe na sytuację kryzysową i umożliwienie pracownikom pracy spoza biura.

W I kw. 2020 r. 8 z 10 największych transakcji poza Warszawą zostało podpisanych przez najemców z sektora IT, a popyt generowany przez wszystkie tego typu firmy stanowił 57% całkowitej aktywności najemców na rynkach regionalnych. Choć procesy te rozpoczęły się na długo przed wybuchem COVID-19, to są pozytywnym sygnałem dla rynku. Ponadto, globalne spowolnienie gospodarcze może mieć w przyszłości korzystny wpływ na sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Jest to czas, w którym firmy poszukują efektywności kosztowej i mogą chcieć zlecać część swojej działalności na zewnątrz.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.