Raport

Rynek biurowy w
Polsce Lipiec 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na głównych rynkach biurowych w Polsce.

30 lipca 2020

Wybuch pandemii COVID-19 wpłynął na gospodarki w wielu krajach. Globalna recesja bezpośrednio oddziałuje na rynki biurowe na całym świecie, choć według prognoz, Polska w porównaniu do wielu państw, w mniejszym stopniu odczuje skutki zaistniałej sytuacji. Według danych Oxford Economics z lipca br., w 2020 r. PKB w kraju obniży się o 3,5% (co jest znacznie lepszym wynikiem niż szacowane 7,9% dla strefy euro), a następnie wzrośnie aż o 5,8% w roku 2021. Niewykluczone, że polska gospodarka nie tylko wzmocni się po obecnym kryzysie, ale i na nim zyska.

Z początkiem pandemii większość firm przeszła w tryb pracy zdalnej, a obecnie, po kilku miesiącach, pracownicy powoli zaczynają wracać do biur. Nadal jednak zachowywane są środki ostrożności i w większości przypadków ograniczona została liczba stanowisk do pracy. Te strategie mają na celu zapewnienie ciągłości biznesu, która w efekcie może dać Polsce przewagę nad konkurencyjnymi lokalizacjami w Azji, gdzie podczas zamknięcia gospodarki zachowanie ciągłości biznesowej w wielu przypadkach okazało się problematyczne. W rezultacie, niektóre korporacje mogą przenieść swoje centra do Europy, a Polska – jako duży, efektywny kosztowo rynek - może być głównym beneficjentem tego zjawiska.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.