Przyszłość globalnego rynku nieruchomości logistycznych

Popyt, Dekarbonizacja, Cyfryzacja, Design

Sektor logistyczny jest w centrum uwagi. Odnotowuje imponujący wzrost, a popyt ze strony najemców i inwestorów na całym świecie osiąga rekordowe poziomy. Aby sprawdzić nastroje na rynku i zebrać świeże spostrzeżenia dotyczące szeregu kwestii, które mogą mieć wpływ na przyszłe decyzje najemców i inwestorów w tym niezwykle dynamicznym sektorze, JLL przeprowadził pierwsze badanie Global Logistics Real Estate.

W badaniu wzięło udział 720 ekspertów ds. logistyki z 43 krajów i terytoriów należących do globalnej sieci JLL. Badanie obejmuje pełen zakres rynku, w tym popyt w sektorze, ograniczenia i możliwości, rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, technologię i projektowanie budynków, dostosowanie łańcucha dostaw, wzrost znaczenia chłodni oraz przyszłość logistyki miejskiej. 

Nasze badanie wskazuje na pozytywne perspektywy dla popytu na usługi logistyczne... ale nie bez wyzwań

74% spodziewa się wzrostu popytu na usługi logistyczne

o ponad 5% w ciągu najbliższych trzech lat. W tym 28% respondentów wskazuje, że wzrost ten będzie ich zdaniem znaczny (o ponad 20%).

71% sądzi, że e-commerce będzie głownym motorem popytu

Silny popyt spodziewany jest również w sektorach: kurierskim, operatorów logistycznych (3PL), biomedycznym oraz budowlanym.

43% wskazuje brak gruntów o przeznaczeniu przemysłowym

jako najważniejszy czynnik ograniczający podaż. Deweloperzy mają trudności z zapewnieniem sobie odpowiednich gruntów pod zabudowę i pozwoleń na budowę.

Zapoznaj się z wynikami ankiety

Poniższe wykresy pokazują, w jaki sposób technologia, zrównoważony rozwój i ograniczona dostępność gruntów pod zabudowę wpłyną na rynki logistyczne w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.

Pobierz raport

Wypełnij poniższy formularz, aby pobrać raport, który zawiera najważniejsze wnioski z naszego badania. Pełniejsza analiza i prognozy są zarezerwowane wyłącznie dla klientów JLL. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla przemysłu i logistyki oraz tego, w jaki sposób możemy pomóc Ci w inwestowaniu, rozwoju, wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami przemysłowymi oraz łańcuchem dostaw.