Raport

Rynek biurowy w Warszawie - styczeń 2019

Popyt na biura w Warszawie stale rośnie, współczynnik pustostanów jest na najniższym poziomie od 2012 roku, nowe projekty bardzo szybko znajdują najemców, a czynsze rosną.

22 marca 2019

Rok 2018 był wyjątkowy dla warszawskiego rynku biurowego. Popyt na nowoczesne powierzchnie stale rośnie, współczynnik pustostanów jest na najniższym poziomie od 2012 roku i najprawdopodobniej będzie dalej spadać, nowe projekty bardzo szybko znajdują najemców, a czynsze rosną. Najważniejszym trendem 2018 roku była nadzwyczajna aktywność operatorów przestrzeni elastycznych. Kolejną szeroko komentowaną cechą warszawskiego rynku biurowego jest dynamiczny wzrost podaży, szczególnie w centrum. Jednak niesamowity popyt na biura spowodował, że poziom pustostanów w Warszawie pozostaje w tendencji spadkowej i pod koniec 2018 r. wyniósł 8,7%.  

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.