Raport

Rynek biurowy w Warszawie Październik 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na warszawskim rynku biurowym.

20 października 2020

Rok 2020 charakteryzuje niepewność. W perspektywie długoterminowej firmy oraz rynek biurowy mogą się wiele nauczyć na obecnych doświadczeniach, ale jest to trudny czas. Wynajmujący powierzchnie biurowe intensywnie inwestują w bezpieczeństwo, najemcy starają się na nowo zdefiniować środowisko pracy, podczas gdy cała branża stara się pokonać nowe wyzwania. A wszystko to odbywa się głównie zdalnie.

W rezultacie, dynamika rynku różni się od tej, którą znamy z ostatnich lat. Popyt na powierzchnie biurowe w I-III kwartale był o 35% niższy niż w analogicznym okresie w 2019 roku. Wskaźnik pustostanów wzrósł, co było jednak oczekiwane od pewnego czasu. W 2020 r. prognozowano znaczący przyrost nowej podaży i wzrost pustostanów jeszcze przed COVID-19, ale pandemia istotnie wzmocniła przyrost wakatu. Z drugiej strony, znacznie zmniejsza się podaż planowana na kolejne lata, aby zrównoważyć ewentualne niedobory popytu.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.