Raport

Rynek biurowy w Warszawie - 2020

Najnowszy raport JLL analizujący sytuację na rynku biurowym w Warszawie w 2020 r.

22 stycznia 2021

Rok 2020 z pewnością przejdzie do historii jako wyjątkowy.
COVID-19 wywołał wiele niepewności, ograniczeń oraz zmian. Rządy, przedsiębiorstwa i społeczności stawiają czoła nowej rzeczywistości. Jedną z kluczowych kwestii stojących przed firmami jest czas trwania wpływu pandemii na ich działalność, funkcjonowanie i strategię. Przedsiębiorstwa zaczęły zachowawczo podchodzić do decyzji związanych z zapotrzebowaniem na biura oraz do wszelkich innych działań do czasu stabilizacji sytuacji związanej z COVID-19.

W perspektywie długoterminowej firmy oraz rynek biurowy mogą wyciągnąć wiele wniosków na przyszłość bazując na obecnych doświadczeniach. Nowe zasady wprowadzone zarówno w życiu społecznym, jak i te związane z nieruchomościami mogą być odczuwalne w nadchodzących latach w naszym życiu prywatnym i zawodowym. Zmieni się podejście do rozwiązań takich jak praca zdalna, inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju i postępu technologicznego. Dotychczas prowadzone zmiany dotyczące m.in. zasad bezpieczeństwa, na długo pozostaną praktykowane w celu zapewnienia pracownikom komfortu psychicznego, podobnie jak możliwość realizowania obowiązków zawodowych poza biurem, czy to z domu, czy z alternatywnych miejsc do pracy.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.