Raport

Rynek biurowy w Warszawie Lipiec 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na warszawskim rynku biurowym.

24 lipca 2020

Pierwsza połowa 2020 r. była wyjątkowa dla rynków biurowych na całym świecie, również w Warszawie. Dynamika rynku różni się od tej, którą znamy z ostatnich lat. Popyt na powierzchnię biurową w II kw. był znacznie wyższy niż w I kw., jednak całkowity wolumen pierwszego półrocza jest o 17% niższy w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r. Natomiast powrót tzw. „viewingów” powierzchni biurowych i inspekcji inwestycji dobrze rokuje na kolejne kwartały. Poziom pustostanów w Warszawie wzrósł tylko nieznacznie, mimo że w II kw. oddano aż 100 000 m² biur. Co więcej, podaż w budowie jest już w znacznym stopniu wynajęta (66% wolumenu przewidzianego na II poł. 2020 oraz 70% w strefach centralnych).

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.