Raport

Rynek biurowy w Warszawie Kwiecień 2020

JLL ma przyjemność zaprosić do lektury najnowszego raportu analizującego sytuację na warszawskim rynku biurowym.

22 kwietnia 2020

I kwartał 2020 r. Rozpoczął okres wielkich zmian. Znaczna część firm przenosi swoją działalność do internetu, a ogromna liczba osób pracuje zdalnie. Dostosowanie się do tej nowej, przejściowej, rzeczywistości stanowi nie lada wyzwanie. Jest to jednak również silny impuls do szybszego wdrażania rozwiązań technologicznych i szansa na poprawę naszego stylu pracy. Ważne, aby z obecnej sytuacji wyciągnąć jak najwięcej doświadczeń na przyszłość.

Warszawski rynek biurowy ma bardzo mocne fundamenty. W I kw. współczynnik pustostanów w obniżył się o 0,3 p.p. k-d-k. Popyt wprawdzie jest nieznacznie niższy w porównaniu do I kw. 2019 r., jednak warto podkreślić, że aktywność najemców utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. O ile procesy mogą się wydłużyć, to wiele umów najmu dobiega końca i firmy będą odnawiać kontrakty lub zawierać nowe – w innych obiektach. Warszawa nadal cieszy się zainteresowaniem inwestorów, co jest bardzo dobrą wiadomością w perspektywie długoterminowej.

Wypełnij ten formularz, aby pobrać raport

Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

 

Informacja na temat ochrony prywatności

Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony  przekazywanych nam danych osobowych.

Dane osobowe, które zbieramy, służą do celów związanych z obsługą zapytania.

Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.